Eline Berings had zondag de halve finales van de 60 meter horden moeten lopen bij de Europese kampioenschappen indoor atletiek. Maar een positieve coronatest zette het licht op rood voor Berings. In een nieuwe test bleek Berings negatief te zijn.
Voordat ze zich gisteren kwalificeerde voor de halve finales van de 60 meter horden, moest Eline Berings door het coronatestcentrum. Wat destijds een formaliteit bleek te zijn, had ernstige gevolgen.
Berings deed een positieve test, nieuws hoorde ze net voor haar halve finale op zondag. “Ik denk niet dat ik hoef te zeggen hoe kapot ik ben”, zei de 34-jarige Berings op sociale media.
Er werd onmiddellijk gesuggereerd dat het resultaat van de PCR-test vals-positief was. “Er kwam direct een dokter bij Eline en hij deed een snelle test, die negatief bleek te zijn”, aldus delegatieleider Gerry Follens.
Berings moest een tweede PCR-test ondergaan en deze bleek negatief te zijn.’Konden ze me maar sneller opnieuw testen.’ Helaas kwam de uitslag van die tweede test te laat voor de halve finales.
Hiermee komt een treurig einde aan wat hoogstwaarschijnlijk haar laatste Europese indoorkampioenschap was. 12 jaar geleden veroverde Berings de Europese titel op de 60 meter horden.
