De bedoelingen van Arsenal in Griekenland werden meteen duidelijk. De ploeg maakte een goede start van de wedstrijd en reflecteerde na een half uur op het scorebord. Martin Odegaard sneed naar binnen en stuurde een opvallende graaf vanaf ongeveer 20 meter. Het was het eerste doelpunt van Noorwegen in een Arsenal-shirt.
Maar de bezoekers pleegden na de pauze bijna zelfmoord. Na een explosie in de verdediging bracht El Arabi Olympiakos weer bij elkaar. 1-1 bleef lang staan, maar uiteindelijk zette Arsenal zich weer terug.
Na een hoekschop sprong Gabriel hoog en bracht zijn ploeg weer op voorsprong. Het werd nog beter voor Arsenal, want Elneny verraste na een paar minuten met een punt: 1-3.
Arsenal is niet gefaald op het Olympisch veld. Echter, door een defensieve explosie kon de thuisploeg na rust mee. Maar de Londenaren houden het nog steeds goed en de return is een mooie bonus voor de wedstrijd.
