Atletico trekt zich na rust te ver terug
Na de koffie claimden de twee doelmannen de hoofdrollen. Thibaut Courtois ging eerst plat op een schot van landgenoot Yannick Carrasco, waarna ook de nummer 1 van Real Suarez van scoren voorkwam.
Aan de andere kant wilde Jan Oblak niet minderwaardig zijn. Met twee geweldige reflexen hield de Sloveen Karim Benzema van de gelijkmaker.
Een gelijkmaker die alsnog kwam door de onnodige terugtrekking van de thuisploeg. Na een goede dribbel van Benzema vond Casemiro de Fransman voor doel en aarzelde niet: 1-1.
De puntensplitsing is vooral goed nieuws voor FC Barcelona, dat gisteren wel Osasuna versloeg. Het volgt nu in de score op 3 punten van koploper Atletico, die een wedstrijd minder speelde.
Suarez opent de score met een fraai doelpunt
De wedstrijd in het prachtige Wanda Metropolitano had niet beter kunnen beginnen voor de thuisploeg. In het kwartier werd Luis Suarez goed diep gestuurd door Marcos Llorente. De Uruguayaan deed wat hij vijf wedstrijden niet had gedaan bij zijn eerste kans: scoren.
Na de 1-0 bleef Atletico de baas in eigen stadion, zonder echt gevaarlijk te zijn. Real had geen antwoord, pas vlak voor rust claimde het wel een strafschop na een mogelijke handbal van Felipe in de zestien.
Scheidsrechter Hernandez zag ook hoe de Atletico-verdediger de bal met zijn arm aaide, maar legde het leer niet op de stip. Het bleef 1-0 na 45 minuten voetballen.
