In de fietsgangen hoor je hier en daar dat Lotto-Soudal, in casu CEO John Lelangue, Dewulf te makkelijk heeft laten vertrekken. Dewulf doet het verhaal: “Ik had al heel vroeg, eind april, een voorstel gekregen van AG2R. Ik heb met hen via zoom om de tafel gezeten.”
“We hadden een goed gesprek, alles klopte, ze hadden een goede visie met mij, ik had daar een heel goed gevoel bij.”
“Ik ben met dat voorstel naar Lotto getrokken. Daar was de situatie sponsorgewijs iets moeilijker. Ik denk dat John gewoon eerlijk is geweest tegenover mij, dat hij op dat moment nog geen aanbod kon doen.”
Dewulf koos voor de andere lucht: “Zoals gezegd had ik er persoonlijk een goed gevoel bij. En na 5 jaar een beetje dezelfde structuur bij Lotto-Soudal, 3 jaar beloften, 2 jaar prof, was het misschien goed om eens een andere structuur op te zoeken. Het totaalplaatje heeft ervoor gezorgd dat ik voor AG2R-Citroën koos.”
“Knieblessure was misschien beetje rem voor Lotto-Soudal”
Heel wat volgers vinden het zonde dat Lotto-Soudal zijn jonge talent voor de voorjaarsklassiekers laat gaan. Dewulf: “Ik denk dat het ook een beetje moeilijk was door de situatie met mijn knie.”
“Ik had een blessure gehad en had nog niets gepresteerd. Ik denk dat dat voor Lotto misschien een klein beetje een rem was om te weten hoe goed de revalidatie ging zijn en hoe ik ging terugkomen. Achteraf is dat allemaal goed gekomen.”
“Ik denk dat het te maken heeft met een samenloop van omstandigheden: corona, mijn knie.”
Dewulf was gecharmeerd door het plan van AG2R. Wat houdt dat plan dan in? “Ze willen duidelijk verder met “Oli” (Oliver Naesen) en Greg (Van Avermaet), die er is bijgekomen voor de klassieke kern. Ik denk dat ze voor mij wel een mooie rol hebben weggelegd om die mannen bij te staan in de finale en om zo heel veel te leren.”
De ambities van AG2R, met een nieuw project meer gericht op het klassieke werk nu afscheid genomen is van Tour-renner Romain Bardet, zinnen Dewulf ook.
